wypełniacze powietrzne

Inwestowanie w wypełniacze powietrzne

Rynek e-commerce rośnie z roku na rok. Tym samym zwiększa się liczba realizowanych wysyłek. W takiej rzeczywistości bezpieczeństwo produktów podczas transportu stało się priorytetem. Nic więc dziwnego, że wypełniacze powietrzne odgrywają kluczową rolę w ochronie towarów. Wiele firm wychodzi z założenia, że inwestycja w wypełniacze do paczek zwraca się bardzo szybko. Potencjalne uszkodzenia towaru są bowiem kosztowne. Nie tylko pod względem finansowym, ale także wizerunkowym.

Rodzaje wypełniaczy powietrznych do paczek

Ogólnie mówi się o wypełniaczach powietrznych. Warto jednak wiedzieć, że są różne rodzaje takich materiałów. Główne z nich to:

  • poduszki powietrzne do paczek – są to woreczki wypełnione powietrzem. W zależności od potrzeb, mogą być różnej wielkości. Niewielkie poduszki idealnie wypełniają puste przestrzenie w małych przesyłkach. Z kolei większe sprawdzają się przy dużych, ale nieforemnych przedmiotach. Dzięki poduszkom można unieruchomić zawartość w kartonie i ją jednocześnie zabezpieczyć.
  • maty powietrzne – to zdecydowanie większe od poduszek materiały do pakowania. Arkusze z nadmuchanymi komórkami doskonale nadają się do stabilizowania większych produktów. Mata powietrzna nadaje się też do owijania, w odróżnieniu od pojedynczych poduszek.
  • rękawy powietrzne – to elastyczne tuby powietrzne. Można je formować wokół przedmiotów o nieregularnych kształtach. Tym samym zapewniając im dodatkową ochronę.

Zastosowanie wypełniaczy powietrznych

Podstawową funkcją, którą ma wypełniacz do pakowania, jest ochrona zawartości opakowania. Dobrze dobrane wypełniacze amortyzują uderzenia. Zdarzają się one bardzo często w trakcie transportu. Maja też za zadanie zapobiegać przemieszczaniu się towaru w opakowaniu. Dzięki temu zawartość nie obija się o ścianki kartonu. Maty powietrzne są idealne do tworzenia warstw ochronnych wokół delikatnych przedmiotów.

Przeciwnicy tego typu materiałów do pakowania podnoszą ich nieekologiczność. To jednak powoli odchodzi w przeszłość. W powszechnym użyciu jest folia biodegradowalna do pakowania. Dlatego można powiedzieć, że wypełniacze powietrzne są ekologiczną alternatywą dla innych rodzajów wypełnień. Opakowania bio coraz szerzej goszczą na rynku.

Wypełniacze powietrzne w każdym magazynie

Najczęściej nie wiadomo, ile materiałów do pakowania będzie potrzebne danego dnia bądź miesiąca. Dlatego bardzo wygodnym rozwiązaniem są urządzenia do wytwarzania wypełniaczy na bieżąco. Odpada wtedy koszt magazynowania. Zaletą takiego rozwiązania jest także fakt, że wypełniacz do paczek jest dostępny według zużycia. To ekonomiczne i wygodne rozwiązanie do każdego magazynu.

Tagi: , , , , , , ,