O firmie

1996
Powstanie firmy

W dniu 10-12-1996 r. zostaje zarejestrowana Firma Handlowa „FOL-PACK”. Początkowym przedmiotem działalności była obsługa sklepów i zakładów mięsnych w opakowania jednorazowe. Następnie oferta została rozszerzona o worki próżniowe, worki termokurczliwe i osłonki do produkcji wędlin. Wybór liderów w branży opakowań jako partnerów i dostawców oraz dbałość o wysoką jakość produktów zaowocowało pozyskaniem licznego grona klientów, z których bardzo wielu obsługujemy do dzisiaj.

Dla zapewnienia wysokiej i stabilnej jakości zakupione zostają pierwsze maszyny do produkcji worków próżniowych. Jednocześnie zostaje rozbudowane studio graficzne, które pozwalało nadać produkowanym opakowaniom indywidualny charakter.

2002
Rozpoczęcie produkcji worków próżniowych
2006
Budowa farmy wiatrowej

Losy środowiska naturalnego nigdy nie były dla właścicieli firmy obojętne. Dlatego zostały podjęte działania aby energię zużywaną na potrzeby produkcji pozyskiwać ze źródeł odnawialnych. Działania te zostały zakończone pełnym sukcesem, ponieważ w 2006 roku została uruchomiona farma wiatrowa o mocy 2 MW. Dzięki temu na produkcję opakowań wykorzystywana jest energia z OZE, a nadwyżka produkcji jest wprowadzana do sieci. Uruchomienie instalacji spowodowało, że rocznie ok. 30 ton CO2 nie trafia do atmosfery.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów na bieżąco modernizujemy i uzupełniamy park maszynowy. Do dyspozycji mamy: maszyny drukujące do 10 kolorów w tym możliwość pokrycia nadruku lakierem paper touch; laminatory pozwalające na produkcję laminatów, również przy wykorzystaniu papieru kraft; zgrzewarki pozwalające na produkcję worków typu doypack oraz maszyny do wgrzewania wentyli.

od 2008 do 2012
Modernizacja parku maszynowego
2015
"FOL-PACK" Producent Opakowań Sp. z o.o.

W dniu 01-06-2015 r. zostaje zawiązana spółka celowa, której podstawowym przedmiotem działalności jest produkcja opakowań. Dzięki tym zmianom organizacyjnym udało nam się wnieść jakość oferowanych produktów na jeszcze wyższy poziom. Wprowadziliśmy do swojej oferty worki do pasteryzacji oraz sterylizacji zarówno w postaci saszetek jak również doypack.

W celu zaspokojenia rosnących potrzeb i oczekiwań klientów zostaje zakupiona ponad 3 ha dziakę na terenach przemysłowych miasta Końskie. Na nieruchomości ma powstać kompleks bezodpadowy oraz samowystarczalny energetycznie i ciepłowniczo. Dlatego rozpoczęliśmy prace aby opakowania foliowe zastąpić monofoliami lub laminatami biokompostowalnymi. Dodatkowo w planach mamy budowę kompostowni, która w pełni zagospodaruje odpady produkcyjne, zaopatrując firmę w potrzebną energię elektryczną i ciepło.

od 2019 do 2024
Zakup nieruchomości, opracowanie i wdrożenie nowych technologii